Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Dlaczego złączka Wago?

Dla każdego przewodu właściwa złączka

 

Łączenie przewodów jednego typu, np. samych jednodrutowych, czy też różnych typów, np. jedno-, wielodrutowych i linkowych - WAGO ma do każdego rozwiązania odpowiednią złączkę instalacyjną.

 

Od oryginalnych złączek instalacyjnych WAGO seria 273 po wielowtyki WINSTA® do tworzenia instalacji budynkowych - WAGO oferuje szeroki program komponentów z zastosowaniem innowacyjnej techniki zacisku sprężynowego. Wszystkie wyroby WAGO dla elektrotechniki bazują na technologii zacisku sprężynowego. Tylko ona gwarantuje stuprocentową funkcjonalność i niezawodność połączeń bez konserwacji.

 

Montaż i demontaż przewodu dosłownie w sekundę - złączki instalacyjne WAGO wyróżniają się tym od ponad 35 lat. W rozdzielnicach, puszkach instalacyjnych, na szynie montażowej - wyroby WAGO zawsze cechuje niezawodność, dlatego tak doskonale sprawdzają się w budownictwie, energetyce, przemyśle samochodowym, maszynowym i technice procesowej.

 

Rozdzielnice

W rozdzielnicach zbiegają się przewody elektryczne z całego budynku, dając przejrzysty obraz całej instalacji elektrycznej. Zastosowanie wbudowanych szyn montażowych (TS 35) ułatwia orientację i oraz montaż.

W zależności od zastosowania dostępne się różne rodzaje rozdzielnic: skrzynki rozdzielcze (do montażu natynkowego), rozdzielnice mini (natynkowe), rozdzielnice jednopolowe (natynkowe, podtynkowe lub do ścian pustych), rozdzielnice wielopolowe (do montażu natynkowego lub podtynkowego) szafy rozdzielcze (ścienne i wolnostojące), szafy licznikowe (natynkowe) oraz rozdzielnice systemowe.

Interfejsem do podłączania przewodów wchodzących i wychodzących są złączki listwowe. WAGO oferuje różne rodzaje złączek listwowych na szynę TS 35 do przewodów o przekrojach od 0,08 do 95 mm2.